Lidskostní bestialita

10. dubna 2016 v 9:45 | Retrospektivní píča |  -beznázvu-
Oběť lidký bestiality na plátně českejch kin, kde po sobě návštěvníci nechávají takovej, ale takovej humus, že bych tím kukuřičným polistyrenem nechala vycpat je samotné nikoli bříška vysavačů. Ale co, češi a lidi obecně jiní nebudou. Vím to Já, věděla to i ona. Olga Hepnarová. Je debilní se k ní přirovnávat? Rysy nemáme podobný, vlasy sice tmavý odrůdy ale jiná barva. Za to nenávist k lidský zrůdnosti, pošetilosti, závisti, pýchy atd. máme obě.
Zpomalený film u kterého se dalo přemýšlet. Diváci z toho byli rozhozeni, mně se to zamlouvalo. Dnešní svět je uspěchanej, kdežto režisér si dal s prolínáním těchto zcén skutečně na čas. Bylo to fajn, vstřebat to. Prostředí před revolucí, vrtošivé, intimní záběry, chlad a cigaretový dým. Na člověku, který je psychicky labilní je to nejdříve vidět na očích, pak i na chůzi, pak na chodnících v hlavním městě. Jsem plná fanatickejch dojmů. Tahle žena mě upoutala, neskutečně moc. Když o tom tak přemýšlím, nemám tušení jací byli ti lidé, kteří tam zůstali ležet a už se nenadechli, za to dobře vím jaký to je, když jse obětí vlastní duše, vlastní hlavy. Olga svoje oběti z chodníku neseškrabovala, počet obětí se jí zdál za její vlastní život málo. Ale holka si neuvědomila, že třeba přejela jednoho ze svých "lidí" jak sama nazvala "otloukánků".
Nkědo tvrdí že byla schizofrenička, protože její čin a následnou výpověď považují za něco neskutečně absurdního. Umřít jako annonymní sebevrah by bylo jednoduché. Moc se mi líbil důvod. Dneska o ní každý ví. O tom co udělala a o jejím důvodu se dozví ten kdo chce. Natočený film. Rok 2016. Články všude běhaj a mráz po zádech těm co sedí a na plátno hledí.
Neznala jsem jí, zajímám se o ní. Ke konci byla labilní víc než sama zvládala, Bohumil Hrabal o tom píše. Nešťastnej človek, kterej spáchá sebevraždu bokem...moc jednoduchý, dle Olgy. Vím jakej dnešní svět je. Takovej jak ho ty humanidní dvounohý zkurvysini vytvořili, zvířata nemaj podíl. Říkám si, že o dobrejch skutcích se mluví míň než o těch katastrofálních fópa. Je snad nějaká učebnice dějepisu kde by chyběl portrét Hitlera?
Nevím co by řekla na to, že se o ní natočil film, co by řekla nna kolegyni která jí ztvárnila a nevím co by mi řekla na tenhle soupis dojmů. Jsem ještě pubertální trotl se srdcem, který je schopný neskutečně hlubokýho soucitu.
Ono zabij člověka, který Ti skutečně ublížil, stihni to a udělej to tak brutálně aby lidi napadlo o tom natočit film. Musíš být sakra velkej zjev a kurtizán. Pokud se to hodně rozprskne a dáš zabrat soudcům a nebo máš velký prsa, zařadí Tě dočasopisu "100 nejbrutálnějších vražedkyň", kterej mám na nočním stolku. Nominace do pořadu nějaký kriminálky. "Brutálně ubodala svojí matku, která jí řekla že nemá pevnou vůli na sebevraždu"... Takže Olga to narvala do cizích lidí a nechala maminku aby s tím žila.
Musím podotknout, že jsem narozdíl od těch uspěchanejch diváků vychutnala titulky. Slastný ticho.
 


Komentáře

1 Nikia Nikia | E-mail | Web | 10. dubna 2016 v 22:46 | Reagovat

Upřímně jsem si musela vyhledat, o čem tady píšeš. O té ženě jsem nikdy neslyšela. Každopádně jsi mě nalákala a půjdu se na to podívat :-)

2 Retrospektivní Píča Retrospektivní Píča | 11. dubna 2016 v 19:55 | Reagovat

[1]: Heh, chtěla bych říct, že to byl záměr ale nemůžu. Prostě dojmy z kinematografickýho zpracování příběhu ženy, která byla poslední odsouzenou ženou k trestu smrti. Je to zajímavý, ona je něco co si člověk rád na googlu vyhledá a mně je ctí, že jsem k tomu navnadila Tebe. Určitě koukni :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

SMRTELNÍCI, ZLOMTE VAZ.